BARRÁK TĚ POTŘEBUJE!

2.3.2020

Několik let zavedený klub v Ostravě, Barrák, se dostal do existenčních problémů a hrozí reálný zánik. I ty můžeš pomoci se záchranou tohoto klubu!

Milí přátelé a fanoušci Barráku v Ostravě. Stala se nám nemilá věc a v tuto chvíli nám dokážete pomoci už pouze vy, kteří klub navštěvujete, hrajete v něm, popřípadě k němu máte jiný pozitivní vztah.

V srpnu roku 2019 jsem zajišťoval stánkový prodej jídla a dalších výrobků na festivalu Rockheart 2019 v Moravském Krumlově. Na tomto festivalu se platilo čipovým systémem (který jinak funguje skvěle) a bohužel došlo k tomu, že pořadatel festivalu odnesl téměř všechny peníze, které byly na čipech nabité a použil je k jiným účelům, o kterých dodnes nevím, protože nejsem jediní, komu peníze dluží. Mezi těmito penězi byly i tržby stánkařů, kteří však měli smlouvu podepsanou se mnou a tím pádem je on zodpovědný za škodu, kterou nezpůsobil. Po festivalu jsem část peněz ještě obdržel, ale zdaleka ne celou částku. V tuto chvíli mi pořadatel festivalu dluží stále 1.300.000,- Kč. Pořadatel festivalu mezitím prodal vstupenky na další ročník a zmizel do zahraničí. Celou věc již řeší Policie ČR, nicméně těžko říct, zda se ke svým penězům vůbec někdy dostanu.

Rozhodl jsem se však rozhodl postavit se k tomuto problému čelem a se stánkaři se dohodl na různých formách splácení tohoto problému. Toto splácení se však podepsalo na provozu Barráku a nebylo možné platit nájem tak, jak je potřeba.

V tuto chvíli tedy hrozí reálné ukončení provozu Barráku, ve formě v jaké ho znáte, k 30.6.2020.

Proto se na vás obracím o pomoc, abychom po 9 letech práce, stovkách koncertů kapel z celého světa a budování renomé klubu nemuseli provoz Barráku ukončit.

Vytvořili jsme projekt na platformě HitHit, kde si můžete zakoupit různé odměny, jako například vstupenky a permanentky do klubu na plánované koncerty (program na příští sezónu se rýsuje skvěle), vstupenky na různé festivaly, které nás podpořily a v neposlední řadě také merch kapel a přátel, kteří v klubu hrají a hráli. Popřípadě můžete přispět jen tak.

Je důležité zmínit, že pokud se cílová částka nevybere, tak se vám veškeré peníze vrací a vy o nic nepřijdete. Vybrané peníze nám budou zaslány až po naplnění cílové částky a všechny budou použity na vyrovnání závazku na nájmu. V případě, že se vybere více než cílová částka (i tato možnost existuje), tak budou všechny použity na vytvoření rezervy na nájem, ať už toto nemusíme znovu řešit.

Mrkněte tedy na nabízené odměny na odkazu níže a budeme rádi, pokud si něco vyberete. Věříme, že máte Barrák rádi a uvědomujete si, co by konec Barráku znamenal pro koncertní scénu v Ostravě. Teď už je to jen na vás….

Chceme taky poděkovat všem festivalům a kapelám, kteří nás bez dlouhého rozmýšlení podpořili a poskytli nám nějaké odměny.

Konkrétně jde o tyto festivaly: Brutal assault, Colours of Ostrava, Fajtfest, Mighty sounds, Obscene extreme, Ostrava v plamenech, Slezskoostravský Rockfest

Kapely: Baby secondhand, Backfist, Degradace, Gutalax, JAR, Krucipüsk, Malignant tumour, Monkey business, Pipes and pints, Proti směru, SPS, Staré pušky a The truth is out there

Omlouváme se těm kapelám a festivalům, které jsme neoslovili, ale pak by ten seznam byl obrovský a nepřehledný. Budeme rádi alespoň za vše sdílení a šíření této informace.

Marcel „Palec“ Palovčík