MORANA FAREWELL NIGHT 2019

Kdy pá 15.2.2019
Začátek 20:00
Předprodej od 200 Kč,- Kč
Facebook Facebook událost
předprodej 200 Kč
cena na místě se může lišit

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY
Moravská kapela s češtinou na rtech. Držitelé dvou hard'n'heavy Andělů. Melancholická a zároveň hřmotná hudba, setkání zadumaného metalu s folklórními motivy dávné Moravy. Poslední album "Smutnice" producentsky zastřešené izraelským hudebníkem Yossim Sassim (ex-Orphaned Land). Sedm desek, více než dvacet let existence, stovky koncertů a festivalů po celé Evropě. Bezpochyby průkopníci stylu, kterému se ve světě říká "Folk Metal"..

CRUADALACH
Tradiční hudební nástroje (housle, flétny, šalmaje), řízný corový vokál, chytlavé melodie s keltskými motivy, energické songy a divoké koncerty. To jsou hlavní charakteristiky české folk-corové kapely, která dobývá evropská pódia již od roku 2009. Vášeň a kontroverze - tato slova Cruadalach vystihují nejlépe. Již během svých prvních zahraničních koncertů upoutala kapela pozornost na evropské scéně a pódia v cizině pak Cruadalach dobývali se stejnou vervou jako ta česká. Nyní má kapela díky na kontě 11 navštívených evropských zemí. Cruadalach supportovali největší jména folk/paganmetalového žánru (Eluveitie, Arkona, Korpiklaani, Equilibrium, Ensiferum, Trollfest, Týr, Percival Schuttenbach etc.), a to paradoxně zejména na zahraničních pódiích.

RADOGOST
Mýty, legendy a tradice starých Slovanů ožijí v podání polských Radogost, kteří přijedou propagovat svoji aktuální desku "Przeklęty".

HELROTH
Polští Helroth brázdí evropská pódia od roku 2012. Předskakovali např. Eluveitie, Skalmold, Dalriada nebo zcela nedávno absolvovali polskou část turné Arkona. Energická jízda se songy z připravované desky stejně jako s ověřenými fláky z debutního alba "I, Pagan"!

Zpět na program