Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Detail akce

sobota
22/3
20:00

PIPES AND PINTS, BOY, ON THE WAY

Vstupenky je možné koupit v klubu a v hudebninách pod klubem. 170 Kč
Facebook

PIPES AND PINTS
http://bandzone.cz/pipesandpints
http://www.youtube.com/watch?v=FgB-Ev7_JPk

Pipes and Pints založili v roce 2006 Vojta Kalina (skotské dudy/vokály) a Tomáš Novotný, kteří sdíleli sen o kapele, která míchá punkrock, špinavý folk a country s vášní pro rock’n’roll. Pevné jádro Pipes and Pints vzniklo s příchodem Lukáše Vincoura, Ondry Balvína a Syco Mika, který kvůli kapele zrušil svůj návrat z Rakouska do Kalifornie a přesídlil do Prahy jen se svým psem Tequilou. Neukojitelná chuť koncertovat nemohla nikoho nechat na pochybách, že to Pipes s hraním myslí opravdu vážně. Potvrdilo to i EP nahrané v prosinci 2008, které zaznamenalo velký ohlas a Pipes s ním neváhali vyrazit do světa. Na prvních turné stihli Pipes odehrát desítky koncertů a předskakovat kapelám jako jsou The Porters, Church Of Confidence, Born To Lose nebo Deadline.
V listopadu 2009 pak ve spolupráci s Wolverine a Unrepentant records vypustili do světa debutovou desku Until We Die. Desce se dařilo. Vycházely pozitivní recenze, singly z desky zněly v rádiovém éteru po celém světě a umístění v prestižních žánrových žebříčcích i mimo republiku na sebe nenechalo dlouho čekat. V roce 2010 zvládli Pipes and Pints odehrát 110 koncertů a festivalů, včetně měsíčního turné po Evropě, halového turné se zastávkami ve čtyřech největších městech ČR spolu s The Locos (členové Ska-P) pod hlavičkou Rock For People, nebo vyprodaného klubového Mighty Jäger Tour po Čechách. I rok 2011 se nesl ve znamení nekonečného turné na podporu Until We Die. Pipes hráli v Rusku, Anglii, s Born to Lose objeli evropsku a došlo i na hromadu skvělých festivalů, např. Rebellion, Force Attack, Mighty Sounds. Když už to vypadalo, že je v rozletu nemůže nic zastavit, nechal se Mike slyšet, že chce z kapely odejít. Zbytek sestavy ovšem nehodlal nechat nic náhodě, a začal hledat za Mika náhradu. Najít tak výrazného frontmana nebyl ale vůbec snadný úkol. Mike se naštěstí po krátké koncertní pauze rozhodl do kapely vrátit.
Znovu v plné síle se Pipes pustili do příprav druhé řadové desky. Kapela k nahrávání přizvala Dariana Rundalla, kalifornského producenta, který pracoval s kapelami jako Pennywise, US Bombs nebo Suicidal Tendencies, a v dubnu 2012 se na tři týdny zavřeli v pražském Sun Studiu. Nahrávku si poté Darian odvezl s sebou do Kalifornie, kde proběhl závěrečný mix a mastering. Found and Lost, druhá řadová deska Pipes and Pipes spatřila světlo světa v Listopadu 2012. Album vyšlo pod hlavičkou vydavatelství People Like You s celosvětovou distribucí, v ČR desku vydal a distribuuje Supraphon. Úspěch alba se projevil nejen v nekonečném množství článků a recenzí v českých a zahraničních periodikách, ale především v ohlasu fanoušků a vyprodaných sálech na zimním turné na podporu nové desky po ČR, Německu, Polsku a Rakousku. S novým albem se Pipes and Pints navíc dočkali úspěchu v každoročních cenách akademie hudebních cen Anděl, která ocenila Found and Lost jako nejlepší desku roku 2012 v kategorii punk/hardcore.
Turné na podporu Found and Lost ani teď nepolevují. Pipes se nedávno vrátili z povedeného 3 týdenního turné po Evropě (FR, ES, CH, DE), a nemusí ani vybalovat, protože je čeká nebitá letní festivalová sezóna, jak v zahraniční - Les Feux de Lete (FR), Rock’n’stock (FR), Eier mit Speck (DE) - tak v ČR, kde se ukáží např. na putovní přehlídce České a Moravské Hrady. Je to teprve sedm let, co Pipes and Pints vznikli, ale za tu dobu urazila kapela neuvěřitelný kus cesty. Čím dál tím vyhranější, žádanější a populárnější Pipes and Pints si ale udržují své kořeny v lokální DIY scéně, podporují kampaň GNWP (na připravované benefiční kompilaci vyjde nevydaná písnička z nahrávání Found and Lost), další prospěšné aktivity a spřátelené kapely.

BOY
http://bandzone.cz/boy
http://www.youtube.com/watch?v=zgvE6egbws4

BOY je punk-rock parta z Brna. Nehledejte v tom nic víc, než čistý punk, který po cestě na svět lehce nasmrádl odérem druhé (i první) punkové vlny v Anglii, potu z dodávky Turbonegro/Motörhead a hlavně velkou dávkou vlastního zvuku. BOY staví hlavně na živých vystoupeních, takže pokud budete mít cestu okolo, neváhejte dojít.

ON THE WAY
http://bandzone.cz/ontheway

Další program
Ostrava!!!
Ostrava - Moravská Ostrava a Přívoz
Metalshop
GoOut
Rádio Čas Rock
Rádio Čas