Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Event detail

tuesday
19/3
20:00

AMELIE SIBA

Amelie Siba - hudebnice z Prahy, je jednou z nejvýraznějších tváří současné české nezávislé hudební scény a její jméno je především spojováno s pojmy něžnosti a blízkosti.
Hudebnice vkládá do každé z písniček svůj vlastní příběh, který se týká retrospektivních stavů a rozpoložení jí samotné. Texty působí jako deníkové zápisy, jejichž ústředními tématy jsou dospívání a vztahy jak sámk sobě - z pohledu vnitřní bolesti, nejistoty a hledání hodnot - tak i k druhým. Svá vyprávění doprovází Amelie jemnými kytarovými melodiemi a decentní elektronikou, která tvorbě dodává dreamy nádech. 
Písničky mohou sice na první pohled působit depresivně, ale jsou především plné naděje a dávají pocit sounáležitosti a víry v lepší budoucnost - protože "čas jde dál". I přes to, že se mnohdy jedná o konkrétní zážitky samotné hudebnice, velmi snadno se s každým z příběhů posluchač dokáže ztotožnit a může v sobě nalézt svou "pubertální holku". Amelie klade silný důraz na osobní, komorní přístup ke svému publiku a vytváří tak jedinečnou intimní atmosféru koncertů, která může působit až terapeuticky.

Za pár uplynulých let stihla Amelie vydat několik singlů, úvodní EP pod názvem It Was Nice To Meet You a album Dye my hair, které si celé sama nahrála, zprodukovala a za které dostala cenu Apollo a Anděl. Počátkem roku 2021 vydala své další EP pod názvem when is our time, kde pracuje s elektronickými beaty a dodává tak písničkám taneční nádech. Tak jako tak ale písničky neztratily na své útulnosti. 
V říjnu 2021 vydala své druhé dlouhohrající album s názvem Love cowboys, za které dostala svou druhou cenu Anděl, a nyní se chystá vydat třetí dlouhohrající desku GentlyDoubleA na jaře roku 2023. Rok 2023 nezačíná pouze vydáním alba,  ještě před releasem se Siba zúčastní největšího evropského showcase festivalu ESNS a je jednou z patnácti nominovaných na cenu Music Moves Europe jako jedna z nejvýraznějších hudebníků roku 2022.

https://www.facebook.com/Amelie-Siba-114392080289319 
https://instagram.com/amm.sib?utm_medium=copy_link 
https://open.spotify.com/artist/3BdlFgtWLRUFhdhPV95GqH

Sessions:
Wombat Session: /> Radio Wave Sessions: /> /> Vyhráváme, Palác Akropolis:

Financováno z rozpočtu statutárního města Ostravy

Projekt je financován městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz

More events
Ostrava!!!
Ostrava - Moravská Ostrava a Přívoz
Metalshop
GoOut
Rádio Čas Rock
Rádio Čas